Instalacje antenowe

 

 

 

Telewizja naziemna DVB-T

 

Naziemna telewizja cyfrowa to nowy standard oferujący, poza samym zwiększeniem ilości programów, cyfrową – lepszą jakość obrazu i dźwięku, wiele ścieżek dźwiękowych, przewodnik po programach (EPG), dostarczanie usług interaktywnych oraz przekazów płatnych.

Do odbioru sygnału telewizji naziemnej nowej generacji potrzebne są określone typy anten i odpowiednie instalacje antenowe. Nasi pracownicy dobiorą Państwu odpowiedni sprzęt, zamontują całość instalacji oraz dostroją odpowiednio wszystkie odbiorniki i anteny.

Świadczymy również usługi dostrajania już istniejących instalacji antenowych oraz ich serwisowania.

 

instalacje antenowe cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

 

 

 

Telewizja satelitarna

 

Nie licząc instalacji telewizji kablowych, telewizja satelitarna to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie dostarczające sygnał telewizyjny i radiowy do mieszkań, domów, a nawet biur i zakładów pracy.

Dzięki odpowiednim urządzeniom i narzędziom oraz doświadczeniu naszych pracowników, nasza firma montuje instalacje antenowe tego typu w czasie o wiele krótszym niż w przypadku samodzielnego montażu, zachowując przy tym najwyższe standardy i parametry samej instalacji oraz jej wykonania.

W naszej ofercie mamy również usługi serwisowania oraz dostrajania instalacji antenowych wszelkiego typu.

 

instalacje antenowe satelitarne

 

 

 

Multiroom

 

telewizja w każdym pomieszczeniu

Multiroom TV


 

Multiroom to rozwiązanie pozwalające na niezależne oglądanie programów telewizyjnych, pochodzących z jednego źródła, na kilku odbiornikach, znajdujących się w różnych pomieszczeniach.

W przypadku rozwiązań opartych o telewizję naziemną lub kablową, aby uzyskać dostęp do sygnału w kilku pomieszczeniach jednocześnie, montujemy instalacje antenowe z tzw. „rozdzielaczem sygnału„. Jeśli chcą Państwo natomiast rozdzielić niezależnie na kilka pomieszczeń sygnał telewizji satelitarnej, najczęściej montujemy anteny wyposażone w kilka konwerterów, właściwie dobrane instalacje antenowe oraz odpowiednią ilość dekoderów w pomieszczeniach.

Jeszcze innym rozwiązaniem, stosowanym w przypadku rozdzielania na kilka pomieszczeń sygnału od niektórych dostawców, są instalacje antenowe wykorzystujące instalację sieci LAN lub WLAN,  jako medium transmisyjnego i/lub łącza synchronizacji odbiorników.

multiroom audio video

Multiroom A/V


 

Zupełnie odrębnym rozwiązaniem, choć nazywanym tak samo, jest system przewodowej / bezprzewodowej dystrybucji sygnału audio/wideo do wielu lub wszystkich pomieszczeń budynku oraz jego otoczenia, np. ogrodu czy na taras. Dzięki takim rozwiązaniom możecie Państwo oglądać swój ulubiony program lub słuchać ulubionej muzyki niezależnie od tego, w jakim miejscu domu się znajdujecie. Co więcej, możliwe jest zintegrowanie systemu z wieloma czujnikami i rozwiązaniami łączności bezprzewodowej, co pozwoli uzyskać efekt przechodzenia sygnału wraz z osobą go odbierającą z pomieszczenia do pomieszczenia, w sposób płynny i bez jakichkolwiek przerw.

Jako źródło sygnału może być tu zastosowane niezależnie kilka urządzeń, serwery multimediów, przenośne urządzenia bezprzewodowe, komputery, odtwarzacze multimedialne, itp.