Sieci komputerowe

 

 

 

okablowanie strukturalne

Sieć miedziana


 

Najczęściej spotykany, szczególnie we wnętrzach budynków, typ sieci. Zbudowana z okablowania tradycyjnego, tzw. skrętki miedzianej. Sieci komputerowe tego typu stosowane są jako główny typ sieci w przypadku instalacji tzw. okablowania poziomego, są wystarczające pod względem prędkości przesyłu danych i wydajności ogólnej do większości zastosowań domowych i firmowych.

sieć bezprzewodowa WLAN WiFi

Sieć bezprzewodowa


 

Sieci komputerowe, wykorzystujące jako medium transmisji danych fale radiowe. Najczęściej spotykane jako domowy sposób tzw. „rozprowadzenia internetu”, mogą być również typem sieci wykorzystywanym w zastosowaniach firmowych czy transmisji danych na większe odległości. Nieocenione w hotelach, salach konferencyjnych, miejscach, gdzie nie jest możliwe podłączenie kablowe wszystkich odbiorców.

sieć optyczna światłowodowa

Sieć optyczna


 

Najbardziej zaawansowane sieci komputerowe, wykorzystujące do transmisji najbardziej przepustowe medium jakim jest światłowód. Kiedyś sieci tego typu były stosowane tylko jako szkielety pomiędzy oddalonymi budynkami, w sieciach o zasięgu miejskim. Obecnie, dzięki dużej dostępności i przystępnej cenie, stosowane są coraz częściej jako szkielet sieci wewnątrz budynków.

 

 

 

 

Okablowanie strukturalne

 

Pod tym określeniem rozumiemy zbiór standardów i zasad tworzenia połączeń przewodowych służących do budowy sieci teleinformatycznych.

Potocznie mianem tym określa się tworzenie infrastruktury sieciowej, czyli mówiąc ogólnie kładzenie kabli sieciowych, montaż urządzeń aktywnych i pasywnych, instalację i uruchomienie sieci komputerowej. Nasza firma świadczy usługi projektowania sieci, instalacji okablowania poziomego i pionowego oraz szkieletowego.

 

sieci komputerowe

 

 

 

Serwerownia

 

To najważniejsze miejsce w infrastrukturze sieciowej. To tutaj zbiegają się wszystkie zakończenia sieci, to tutaj znajdują się urządzenia, od których zależy działanie i niezawodność sieci teleinformatycznej.

Wykonujemy projekty i wdrożenia serwerowni małych i średnich sieci komputerowych. Montujemy osprzęt i urządzenia najlepszych producentów, zapewniające najwyższe standardy niezawodności i wydajności. Nasza kadra posiada odpowiednie umiejętności i wiedzę, by móc pomóc dokonać Państwu wyboru najlepszych rozwiązań a także stworzyć pewne „serce” całej infrastruktury.

 

 serwerownie

 

 

Sieci bezprzewodowe

 

W lokalizacjach już oddanych do użytku, gdzie nie jest możliwe kładzenie okablowania, ale również w budynkach i pomieszczeniach dopiero budowanych, możliwe jest zapewnienie stabilnego i pewnego dostępu do sieci oraz Internetu przy użyciu technologii bezprzewodowej.

Oferujemy montaż sieci WiFi składających się z autonomicznych punktów dostępu, jak również profesjonalnych i bezpieczniejszych sieci bezprzewodowych centralnie zarządzanych i sterowanych. W obu przypadkach doradzamy najlepsze rozwiązania, analizujemy potrzeby klienta, sprawdzamy i testujemy zasięg w określonej lokalizacji, montujemy i konfigurujemy sieć bezprzewodową.

Oddzielna oferta na bezprzewodowe sieci komputerowe obejmuje miejsca użyteczności publicznej, hotele, pomieszczenia konferencyjne i szkoleniowe oraz szkoły. W takich miejscach projektujemy i wdrażamy sterowane centralnie sieci komputerowe, umożliwiające indywidualne nadawanie praw i przydział prędkości oraz przepustowości każdemu użytkownikowi z osobna lub ustalonym grupom użytkowników, pozwalające na prowadzenie monitoringu wykorzystania sieci przez każdego użytkującego sieć, zapewniające pełną kontrolę na poziomie pojedynczych terminali sieciowych.

 

 

 

 

Funkcjonalność i wygląd

 

W instalacjach przeznaczonych nie tylko dla klienta indywidualnego, ale również coraz częściej dla firm, oprócz funkcjonalności rozwiązań, liczy się również stylistyka tego, co widoczne w całej instalacji sieciowej. Montujemy osprzęt tylko znanych producentów, niezawodny w działaniu, cechujący się również różnorodnością wyglądu. Dzięki temu klient może dobrać kształty, kolorystykę i ogólny wygląd wszelkich elementów sieci, które będą widoczne w jego pomieszczeniach (gniazda, koryta, anteny, szafy, panele).

 

sieci strukturalne