Systemy grzejne

 

 

komfort

Komfort


 

Elektryczne systemy grzejne to komfort dla wszystkich domowników.

Zaczynając od ogrzewanych podłóg we wnętrzu domu, poprzez komfort podgrzewanych podjazdów i chodników wokół posesji, kończąc na wygodzie podgrzewanych rynien i dachów, co w okresie zimowym powoduje, iż nie trzeba myśleć o odśnieżaniu.

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo


 

Bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych jest najważniejsze.

Dzięki matom podgrzewającym dojścia i podjazdy do Twojej posesji nigdy więcej nie będzie ryzyka poślizgnięcia się na oblodzonej czy ośnieżonej powierzchni chodnika, podjazdu, tarasu.

oszczędzanie

Oszczędność


 

Używanie mat grzejnych nie jest kosztowne. Liczne czujniki i automatyczne sterowniki dbają nie tylko o komfort i bezpieczeństwo, lecz również o Twój budżet.

Ogrzewając całe powierzchnie wewnątrz budynku, zużywasz mniej energii niż przy ogrzewaniu obwodowym, przy wykorzystaniu grzejników pod oknami, które są przyczyną największych ubytków ciepła.

 

 

 

 

Systemy grzejne ochrony przed mrozem

 

W ostatnich latach coraz bardziej rozpowszechniają się rozwiązania wykorzystujące elektryczne systemy grzejne pomieszczeń oraz newralgicznych elementów zewnętrznych budynków. Nasza firma oferuje, oprócz sprzedaży i montowania systemów elektrycznego ogrzewania podłogowego, również nowość na naszym rynku – urządzenia ochrony przed mrozem ważnych dla funkcjonowania domu elementów zewnętrznych posesji.

Większość rozwiązań przez nas montowanych bazuje na matach i elektrycznych przewodach grzejnych. Ich najnowsza generacja wykorzystuje efekt samoregulacji – wraz ze wzrostem temperatury wokół przewodu spada moc pobierana przez przewód. Wraz z przewodami oferujemy szeroką paletę elektronicznych modułów sterowania temperaturą, wyposażonych w wygodne w użyciu rozwiązania do sterowania, wyświetlacze pokazujące parametry pracy urządzeń oraz inne, opcjonalne rozszerzenia. Ich dopełnieniem są zewnętrzne/wewnętrzne czujniki temperatury oraz detektory wilgotności.

 systegggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg

 

System ogrzewania
odcinków rur

 

podgrzewanie rur

Systemy grzejne, które najlepsze rezultaty osiągają przy wykorzystaniu przewodów grzejnych nowej generacji, wykorzystujących efekt samoregulacji. Oznacza to, iż moc pobierana przez przewód maleje samoczynnie wraz ze wzrostem temperatury przewodu – ogrzewanej powierzchni. Przewody na końcu mają montowany termostat, który samoczynnie, w sposób nie wymagający nadzoru i ingerencji użytkownika, reguluje i nadzoruje pracę systemu. Dzięki temu praca systemu jest „transparentna” dla użytkowników.

System ogrzewania
zaworów

 

odmrażanie zaworów

Rozwiązanie bazujące na przewodach grzejnych. W przypadku zaworów umiejscowionych na zewnątrz budynku, lub w miejscach nie będących odizolowanymi od warunków otoczenia, pozwala na zapewnienie ciągłości i niezawodności pracy zaworów na rurach, w szczególności wodnych. Oczywiście rozwiązanie sprawdza się najlepiej w połączeniu z ogrzewaniem całych odcinków rur, narażonych na ujemne temperatury, co zapobiega zamarznięciu wody w pewnej odległości od chronionego zaworu.

System ogrzewania
rynien

 

systemy zapobiegania zamarzaniu rynien

Wykorzystaj systemy grzejne do zabezpieczenia rynien w domu przed zamarzaniem. Rozwiązanie eliminuje w zimie problem związany z zamarzaniem lub zapychaniem rynien przez śnieg czy lód. W rynnie i rurze spływowej zostaje zamontowany przewód grzejny, połączony z zewnętrznym czujnikiem temperatury oraz detektorem wilgotności. W przypadku spadku temperatury na zewnątrz budynku poniżej zaprogramowanej wartości połączonego ze wzrostem wilgotności, następuje automatyczne odmrożenie rynien.

 

 

 

 

System podgrzewania chodników i podjazdów

 

Systemy grzejne pozwalające na automatycznie / ręcznie sterowane usuwanie śniegu lub oblodzenia z podjazdów, chodników, ramp, innych powierzchni na zewnątrz budynków, wykonanych zarówno z kostki brukowej jak i betonu. Do działania wykorzystuje maty grzejne wykonane z przewodów grzejnych jednostronnie zasilanych, o mocy jednostkowej 25W/m. Maty mają szerokość 0,6m i długość od 2 do 21m. Używanie mat grzejnych nie jest kosztowne. Jeżeli ogrzewany jest podjazd, można ogrzewać jedynie pasy jezdne pod koła samochodu, układając równolegle dwie maty w odstępie odpowiadającym rozstawowi kół. Jeżeli chcemy ogrzewać większe powierzchnie, np. taras czy chodnik na całej jego szerokości, układamy obok siebie kilka mat grzejnych. System sterowany jest automatycznie (oczywiście z możliwością ręcznej obsługi) na podstawie ustawionych parametrów, wykorzystując zewnętrzne czujniki temperatury, detektory wilgotności oraz panele sterowania / programowania umieszczone w budynku.

 

systemy grzejne